www.profilicenie.sk  kozmetické štetce a pomôcky  Da Vinci, Mary Kay 

RADY A TIPY
Objavte vlastnú krásu

Všetko so všetkým súvisí

Milé slečny a dámy, opäť som prijala ponuku napísať pár tipov pre vašu krásu. Už takmer 20 rokov sa venujem líčeniu a radím ženám, ako sa majú starať o svoju pleť. Dlhodobo sledujem najnovšie trendy v líčení a za roky praxe som pochopila, že to, čo sa najviac nosí, je krásna a čistá pleť a spokojnosť, vyžarujúca zvnútra ženy. Všetky tie vychytávky, o ktoré čítate v módnych časopisoch alebo ich sledujete na internetových fórach, sú len milým spestrením a osviežením, no rozhodne by to nemal byť diktát toho, čo je a čo nie je IN (čiže trendy :-).

Zamerajte sa na seba ako na celok. Všetko spolu súvisí a práve pochopenie tohto princípu nás veľmi prirodzene navedie ku kráse – trvalej a jedinečnej.

Pite veľa vody

Nielen pre krásu, ale aj pre zdravie. Skúste oddnes vypiť denne aspoň dva litre a uvidíte, ako sa to už o pár dní prejaví na vašej pokožke. Vodu naše telo potrebuje na fungovanie našich orgánov. A vedeli ste, že koža je náš najväčší orgán?

Čistota a dobrá starostlivosť

Nezabudnite si pleť čistiť ráno aj večer (nestačí len pleťovou vodou!), pravidelne ju rozmaznávajte dobrou hydratáciou a výživou. Britská novinárka Anna Pursglove zdokumentovala svoj experiment: počas celého mesiaca si nečistila pleť ani ráno a ani večer, iba sa ráno osprchovala čistou vodou. Výsledok? Za jeden mesiac jej pleť zostarla až o 10 rokov! 
Podobný, no menej náročný a menej „devastačný“ pokus môžete spraviť aj vy. Sledujte sa v práci, ako často sa chytáte svojej tváre hneď po tom, ako ste niečo naťukali do klávesnice počítača alebo smartphonu. Neviete si ani predstaviť, koľko nečistoty si takto expresne transportujete na tvár!

Ochrana

Máme toľko skvelých pomocníkov proti škodlivým vplyvom. Stačí ich už len používať. Zo všetkých spomeniem aspoň dva: ochranný UV filter v prípravkoch (chráni nás pred predčasným starnutím pokožky) a kvalitný make-up (pokožku zjemňuje a vytvára ochranný film)

Svoj štýl

Skutočný trend spočíva v poznaní toho, čo vám najviac pristane a vyzdvihuje vaše osobné čaro. Objaviť to môžete aj intuitívne, prípadne sa poraďte s odborníkmi (kaderníčka, vizážistka, stylistka…). Líčenie prispôsobte vašej osobnosti, zvyklostiam, veku, povolaniu a udalosti.

Pozitívny prístup

Počujete o tom často, čítate o tom články… (aj tento :-) Že sa treba mať rada. Neveríte? Je to naozaj tak! Pleť nám vracia to, čo do nej investujeme – nielen pravidelnú a kvalitnú starostlivosť, ale aj pozitívny a kladný prístup. Ako asi bude vyzerať pleť ženy, ktorá sa nemá rada, neznáša na sebe napr. nos, líca, oči… a keď prejde okolo zrkadla, vždy zhrozene zhíkne: „Preboha! Ja ale vyzerám!“ Tak čo?  Každá žena je krásna. Možno na to iba rokmi pozabudla. Alebo to ešte ani nestihla objaviť. A presne pre toto milujem svoju prácu. Keď pomôžem žene objaviť jej krásu!


Katarína Mahríková

profesionálna vizážistika


PINK! - hit tejto sezóny

Máte po zime zašednutú pleť?

Prežiarte si ju veľkým hitom tejto sezóny: PINK čiže RUŽOVOU FARBOU!  Cukríková, fuchsiová, pastelová, malinová, atď. Vyskúšajte všetky odtiene tejto krásnej farby. A ako ju nosiť? Svetoví vizážisti radia, aby ženy do 25 rokov nosili viac rúže ako lesky na pery. Rúž pery zahalí sýtejšou farbou, prekryje jazvičky po herpesoch, farebnú nevyrovnanosť pigmentu pier a farba dlhšie vydrží. A navyše – rúže slávia veľký návrat na scénu! Ideálne sú matné odtiene alebo len s jemným leskom. Ak ste mladá slečna – použite cukríkovú ružovú do stredu pier a akoby prstom naklepkajte do celých pier – určite nepoužívajte kontúru, mierne nedbalé nalíčenie pier je v tomto prípade žiaduce.

Máte okolo 25 – 30?

Použite rúž malinovej, fuchsiovej farby, na jemne kontúrované pery, v dvoch vrstvách (pery medzi nimi jemne obtlačte do papierového obrúska). Líčenie doplňte hnedastými očnými tieňmi, alebo večne obľúbenou linkou, pridajte mascaru a líčka zvýraznite bronzerom alebo jemnou ružovou farbou – dokáže naozaj divy!


Potrebujete mať v práci biznis make-up?

Aj pre vás sa hodí ružová, ale nesmie byt krikľavá alebo barbie ružová. Vyskúšajte sýtejšie a matné farby zrelého ovocia. Oči zvýraznite len očným tieňom a mascarou, a ak sa bez nej nezaobídete – použite aj kontúrovaciu ceruzku na oči, ale linka by nemala mať koketný chvostík :-)

Ste módna fanatička?

Tak ružové leto musíte vyskúšať. Použite ružovú s gélovými linkami, na párty aj s umelými mihalnicami. Alebo vyskúšate trendové líčenie z prelomu 80-tych a 90-tych rokov? V kombinácii s ďalšími výraznými farbami (zelená, modrá, fialová…), ideálne k modernej džínsovine. Odviažte sa!

Ženám v tzv. elegantnom veku
odporúčam používať tmavšie odtiene ružovej, pery obtiahnite neutrálnejšou kontúrkou a štetcom vyplňte rúžom. Použite rovnaký trik s obrúskom pre dlhšiu výdrž farby.

Ružová sa hodí aj nevestám.

Je naozaj univerzálna. Preto sa jej nebojte a vyskúšajte ju. Pokojne aj u mňa :)

Prajem vám krásnu jar a rozlúčim sa s vami mojím obľúbeným citátom od uznávaného vizážistu Roberta Jonesa: „Sebavedomie je najdôležitejším prvkom ženskej krásy.“

Katarína Mahríková

profesionálna vizážistika

YWI4MzFiN